Nejčastější dotazy estetické dermatologie

Trvalá epilace – je opravdu trvalá ? 

Na tuto otázku vám málokde odpoví jednoznačně. Serióznější firmy se snaží tomuto slovu vyhnout, ty ostatní vám v rámci uskutečnění obchodu, budou tvrdit, že je nevratná a univerzální.  Odpověď na tuto otázku bohužel není  jednoznačná , protože výsledek depilace je závislý na více faktorech, asi nejdůležitější jsou: 1. Pigment-barva chloupků. 2.Hormonální aktivita.  3.Použitá epilační technologie.

1.       Obecně platí, že čím je chloupek světlejší, tím menší je  pravděpodobnost trvalého zničení vlasových cibulek. Pro světlé, jemné chloupky , nebo šedé bez pigmentu, se tato metoda nedoporučuje.

2.       Na trvalost epilace mají vliv i hormonální změny v organismu. Hormóny jsou  různě aktivní v různých fázích života, a v závislosti na hormonálních událostech ve vašem těle, může dojít postupem času k částečné obnově ochlupení i přes odborně provedenou laserovou epilaci.

3.       Na epilace se používají různé techniky a technologie, v minulosti nejznámější a dodnes používaná technologie IPL ( intensivní pulsní světlo ) je metoda, která používá k likvidaci chloupků světelné paprsky s poměrně nízkou energií a tedy omezenou schopností zničit cibulku chloupku. Tato metoda je hojně používána v kosmetických salonech, její výhodou je cenová dostupnost, ale  nevýhodou je, díky nízké energii světla, omezená  účinnost. Nejúčinnější je metoda laserové epilace. Tato metoda používá nejčastěji diodové lasery s vysokou energií vysílající do cibulky chloupku za účelem jeho trvalého zničení . Tyto přístroje mohou využívat velmi vysoké energie, protože mají účinný systém chlazení pokožky, takže nemůže dojít k jejímu poškození.

Je určitě výhodou přistoupit k epilaci s vědomím, jak reálně funguje, dříve než se k investici rozhodnete.

 © 2019, Sanatorium Achillea, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑