Upravit stránku

Na léčbu lupénky se specializujeme od založení Sanatoria Achillea, tedy od roku 1991. Naši zkušení lékaři vám doporučí léčbu přesně podle vašich potřeb a rozsahu onemocnění. Konzultace i terapie probíhají ambulantně, přímo v areálu sanatoria.

Zavolejte nám a objednejte se na konzultaci. Pomůžeme vám dostat nemoc pod kontrolu a vrátíme vás do života.

+420 733 126 752
Individuální přístup v léčbě lupénky

Jak u nás léčba probíhá

Objednání konzultace
Lékařské vyšetření
Návrh terapie a samotná léčba

Objednání konzultace

Prvním krokem je objednání a domluvení vstupní prohlídky. Pro objednání nepotřebujete lékařské doporučení

Vstupní vyšetření

Následuje vstupní vyšetření, které probíhá pod dohledem specializovaného lékaře. Součástí tohoto procesu je i podrobná rodinná anamnéza a probrání dosavadních léčebných metod a postupů.

Navržení postupu léčby

Po prohlídce kvalifikovaným lékařem je navržen způsob možné terapie. Léčebná kůra je přizpůsobena vašim současným potřebám. Obvykle léčba vyžaduje docházení na kliniku alespoň 2x týdně. Minimální počet návštěv je 25. 

Po dvou až třech měsících obvykle dochází k významnému potlačení příznaků nemoci a vyhojení.

Josefovi se lupénka poprvé projevila tesně po vysoké škole. Úspěšně dokončil studia a najednou přišlo vystřízlivění. Nemohl sehnat práci, výhody studentského života byly pryč a najednou se na něj plnou vahou navalila realita všedního dne, pod kterou se začal pomalu hroutit. Přestože se do té doby považoval za sebejistého člověka, kterého jen tak něco nepřekvapí, začal zažívat skutečný stres.

Všechny reference

Možné způsoby léčby, které u nás lze podstoupit

Způsob léčby volíme individuálně podle rozsahu a intenzity choroby:

  • Mírné až středně těžké formy onemocnění zvládáme ambulantně místní terapií. Používáme moderní preparáty s obsahem kortikosteroidů, derivátů vitamínu D3, retinoidů v kombinaci s pravidelnou péčí o kůži.
  • U  středně těžkých až těžkých forem používáme metodu balneofototerapie, která kombinuje lokální terapii s léčebnými koupelemi a světloléčbou, která probíhá taktéž v prostorách stacionáře našeho Sanatoria.
  • U těžkých případů přistupujeme k systémové terapii moderními preparáty ovlivňující imunitní reakce organismu a úzce spolupracujeme s lékaři dalších oborů. 

U nejvážnějších případů poskytujeme poradenství, jak funguje biologická léčba a dáváme doporučení do specializovaného centra.

MUDr. Kateřina Dlabolová, Vedoucí lékař

Co byste měli vědět o lupénce

Lupénka neboli psoriáza je chronické, zánětlivé autoimunitní onemocnění kůže, jehož rozsah a průběh je podmíněn mnoha faktory, včetně dědičné disposice, infekcí, stresu a některých léků. Lupénka postihuje až 3 % populace. Nejčastěji se objevuje na loktech, kolenou a v oblasti kštice, může ale postihovat celou plochu těla.

Je neinfekční, ale má velké sklony k recidivám, které neumíme vyléčit úplně. Zdravým lidem se kůže obnovuje po zhruba osmadvaceti dnech, u psoriatiků je obnova zkrácena na pouhé čtyři dny. Kůže se nestihne za tak krátký čas obnovit a na své nejsvrchnější vrstvě pak vytvoří zarudlá vyvýšená ložiska se stříbřitými šupinkami.

V případě, že budete mít podezření na lupénku, navštivte neodkladně kožního lékaře. Projevy na kůži jsou pro lékaře většinou jednoznačné. V případě nejistoty vám lékař odebere vzorek a nechá jej histologicky ověřit. Jakmile je nemoc prokázána, je schopný vám doporučit nejvhodnější způsob léčby. Před zahájením léčby je důležité vědět, že žádný způsob není účinný univerzálně.

Lupénka negativně zasahuje do všech oblastí života, od prosté fyzické bolesti, přes psychickou újmu, až po ovlivnění partnerských a pracovních vztahů. Neléčená psoriáza může výrazně zkrátit život. Proto pokud máte toto onemocnění, objednejte se co nejdříve do našeho Sanatoria a podstupte léčbu.

Nenechávejte léčbu lupénky na poslední chvíli. Objednejte se co nejdříve!

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
Nahoru