Upravit stránku

Již od vzniku Sanatoria Achillea, roku 1991, se specializujeme na léčbu lupénky. Naši zkušení lékaři doporučují podle závažnosti vhodný typ léčby, který provádíme ambulantně přímo v areálu sanatoria. Ve většině případů může za vznik lupénky genetická predispozice.

Jak se projevuje lupénka?

  • silné svědění kůže
  • šupiny na kůži
  • deformace nehtů
  • zarudnutí kůže
  • bolestivost kůže
  • vystouplá ložiska lupénky na kůži

Lupénka postihuje až 3 % populace. Nejčastěji se objevuje na loktech, kolenou  a v oblasti kštice. Může ale postihovat celou plochu těla. V případě, že budete mít podezření na lupénku, navštivte neodkladně kožního lékaře. Projevy na kůži jsou pro lékaře většinou jednoznačné, v  případě nejistoty vám odebere vzorek a nechá jej histologicky ověřit. Jakmile bude mít lékař jistotu, že se jedná o lupénku, je schopný vám doporučit nejvhodnější způsob léčby. Před zahájením léčby je důležité vědět, že žádný způsob není účinný univerzálně.

Co byste měli vědět o lupénce

Lupénka neboli psoriáza je chronické, zánětlivé autoimunitní onemocnění kůže, jehož rozsah a průběh je podmíněn mnoha faktory, včetně dědičné disposice, infekcí, stresu a některých léků. Je neinfekční, ale má velké sklony k recidivám, které neumíme vyléčit úplně. Zdravým lidem se kůže obnovuje po zhruba osmadvaceti dnech, u psoriatiků je obnova zkrácena na pouhé čtyři dny. Kůže se nestihne za tak krátký čas obnovit a na své nejsvrchnější vrstvě pak vytvoří zarudlá vyvýšená ložiska se stříbřitými šupinkami.

Pro konzultace volejte telefonní číslo

+420 603 222 123

Způsob léčby volíme individuálně podle rozsahu a intenzity choroby

  • Mírné až středně těžké formy onemocnění zvládáme ambulantně místní terapií. Používáme moderní preparáty s obsahem kortikosteroidů, derivátů vitamínu D3, retinoidů v kombinaci s pravidelnou péčí o kůži.
  • U  středně těžkých až těžkých forem používáme metodu balneofototerapie, která kombinuje lokální terapii s léčebnými koupelemi a světloléčbou v prostorách stacionáře našeho Sanatoria.
  • U těžkých případů přistupujeme k systémové terapii moderními preparáty ovlivňující imunitní reakce organismu a úzce spolupracujeme s lékaři dalších oborů. 
U nejvážnějších případů poskytujeme poradenství, jak funguje biologická léčba a dáváme doporučení do specializovaného centra.
MUDr. Kateřina Dlabolová, Vedoucí lékař

Nenechávejte léčbu lupénky na poslední chvíli. Objednejte se co nejdříve!

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.

Navštivte virtuální prohlídku naší kliniky:

Nahoru