Hnědé skvrny a začervenání v obličeji

Pigmentové skvrny a „červené tváře“ trápí stále více lidí. Dříve byly problémem pouze starších, dnes však trápí i mladé ženy i muže.

Tyto nežádoucí projevy jsou způsobené nadměrnou tvorbu kožního barviva (melaninu) v hlubších vrstvách pokožky a zvýšeným prokrvením.

Hnědé skvrny a začervenání v obličeji

Proč skvrny vznikají a jak je eliminovat - IPL

Skvrny se tvoří nejčastěji v oblasti obličeje, krku, dekoltu nebo rukou. Zpravidla jsou způsobeny  působením slunečního záření, používáním solárií či těhotestvím. Občas souvisí s uživáním hormonální antikoncepce a rovněž s genetickou predispozicí. Jsou neškodné, ale často způsobují nepříjemné pocity.

Na tyto projevy je vhodné ošetření IPL - neporuší povrch kůže, je k pokožce šetrnější a ihned po něm lze aplikovat make-up. Po ošetření nejste nijak omezeni v běžném režimu.

Jak probíhá ošetření na klinice Achillea?

Jak probíhá ošetření na klinice Achillea?

Ošetření doporučuje na základě posouzení typu pleti a možných kontraindikací lékař.

K odstranění nežádoucích projevů používáme intenzivní pulsní světlo (IPL), které pracuje s vysokým výkonem a ojedinělým způsobem chlazení safírového sklíčka.

Ošetřovanou oblast nejdříve natřeme speciálním světlolomným gelem. Koncovka přístroje vyzařuje na povrch vaší pokožky silné světlo, které se přemění v teplo. V této fázi přeměny světla na teplo dojde k narušení pigmentu či drobných kapilár v kůži, k pomalému vstřebání nebo odloučení povrchovou deskvamací (olupování kůže).

Šetrné ošetření a příprava na zákrok

Šetrné ošetření a příprava na zákrok

Hlavicí přístroje postupně ošetříme celou oblast. Jedná se o krátké záblesky světla, které v citlivějších partiích na pleti ucítíte jako štípnutí gumičkou. Díky vysoce účinnému chlazení a tím dosažené nízké bolestivosti zákroku používáme znecitlivující krém pouze na přání klienta.

Jako vedlejší efekt stimuluje tvorbu kolagenních vláken, takže kůže je pevnější a elastičtější. Po proceduře ošetřené místo zklidňujeme hydratačním gelem nebo krémem. Mírný otok nebo zarudnutí se obvykle ustoupí do druhého dne .

Před ošetřením je nutné chránit svou pleť 4 týdny před působení slunečních paprsků, nebo používat ochranné krémy s faktorem 50+, nechodit do solária ani neaplikovat samoopalovací prostředky.

Kdy jsou vidět výsledky a jaké zásady je po ošetření potřeba dodržovat?

Po ošetření počítejte s tím, že Vaše pleť bude začervenalá a lehce oteklá, což převážně do druhého dne zmizí. Ihned po proceduře je možné použít make-up. Ošetřená místa během pár dnů ztmavnou, ale pouze na přechodnou dobu. Postupně se začnou ztácet.

Do 2-3 týdnů uvidíte výsledný efekt. Pigmentace se mohou nacházet v různých vrstvách, přístroj je tedy musí rozbít postupně, a proto je potřeba ošetření opakovat, zpravidla 2–4 krát.

Po ošetření chraňte svou pleť alespoň 6 týdnů krémy s vysokým UV faktorem (50+). Do zklidnění pokožky doporučujeme používat hydratační krém, naopak nedoporučujeme používat domácí chemické peelingy a masky zvyšující prokrvení pleti.

V případě některých zdravotních omezeních (kontraindikace) nelze zákrok podstoupit. Které to jsou, naleznete zde.

Kolik stojí odstranění pigmentací a žilek - IPL Lumecca

Ošetření dle partií těla Cena zákroku
Krk od 1 100 Kč do 1 400 Kč
Čelo a spánky od 1 200 Kč do 1 600 Kč
Tváře od 1 600 Kč do 2 000 Kč
Hřbety rukou od 1 200 Kč do 1 500 Kč
Dekolt od 1 800 Kč do 2 000 Kč
Jednotlivé skrvny od 500 Kč

Ceny jsou kalkulovány podle rozsahu ošetřované oblasti a za jedno ošetření.

Objednejte se na bezplatnou konzultaci

Objednejte se na bezplatnou konzultaci

Máte další otázky ohledně odstranění pigmentových skvrn a začervenání v obličeji? Podívejte se na často kladené dotazy. Třeba najdete odpověď dříve, než si myslíte.

Pokud už máte jasno, objednejte se k nám na bezplatnou konzultaci. Během té s vámi lékař projde možnosti a navrhne postup vhodný právě pro vás.

Objednat se na bezplatnou konzultaci