Korekce jizev

Původ jizvy není pro její úspěšné odstranění tak důležitý, jako její stáří. Obecně platí, že efekt je vyšší, čím mladší jizva je.

Jizvy obvykle vznikají jako následek hlubšího poškození kožního povrchu, nebo po prodělaném zánětlivém onemocnění.

Korekce jizev

Na naší klinice řešíme tyto jizvy:

Atrofické - vkleslé

Atrofické - vkleslé

Jizvy po akné, poranění, ev. po chirurgickém zákroku.

Hypertrofické - vystouplé

Hypertrofické - vystouplé

Jsou takové, které vznikají většinou při hojení hlubších ran či po chirurgickém zákroku, vystupují nad okolí, na pohmat jsou tužší. Při vzniku svou roli hraje i genetická dispozice, oblast a věk pacienta. Nejčastější výskyt se pozoruje od puberty do 30.roku.

Keloid - typ hypertrofické jizvy

Keloid - typ hypertrofické jizvy

Vazivová tkáň je po zhojení velmi nerovnoměrná a tuhá, vystupuje v nepravidelných tvarech , často přesahuje původní rozsah rány. Jizva může pálit, svědit, bolet, nebo být bez jakýchkoliv dalších subjektivních pocitů.

Strie

Strie

(pajizévky) jsou specifickým druhem atrofických jizev, které nevznikají poraněním povrchu kůže tak, jako výše uvedené, ale popraskáním vaziva náhlým, výrazným tahem. I když je kůže elastická a tudíž k tahu odolná, u většího zatížení se ve vrstvě zvaná škára neboli dermis objevují trhlinky.

Nejčastěji se strie tvoří v období těhotenství,  při rychlém růstu, hormonálních změnách, při rychlých výrazných změnách hmotnosti. U mužů se strie tvoří méně, ale například při intenzivním cvičení a značném nárůstu svalové hmoty se mohou vyskytnout také. Typická místa, která jsou striemi nejvíce zasažena bývají břicho, hýždě, prsa, ramena a boky.

Nejmodernější metody léčby

Pracujeme s nejmodernějšími metodami, které jsou v současné době k dispozici. Ke korekci využíváme různé typy laserů, radiofrekvenci eMatrix, ev. výplně.  

Nejnovější  metodou je ošetření laserem Fotona SP Dynamis, který používá pro léčbu jizev průkopnickou metodu dvou vlnových délek. Neablativní Nd.YAG (neodymový) a frakčně ablativní Er:YAG (erbiový) laserový paprsek, které jsou kombinovány v rámci jednoho léčebného režimu. Tato metoda duální vlnové délky řeší nejen hmotu jizvy, ale i její cévní zásobení.

Léčba je minimálně invazivní, je dobře snášená pacienty a přináší rychlejší dobu hojení a tím i čas, po který má jizva na pacienta negativní psychologický dopad.

Objednejte se na bezplatnou konzultaci

Objednejte se na bezplatnou konzultaci

Během bezplatné konzultace vám lékař navrhne vhodný postup tak, aby byl výsledek co nejlepší. Na konzultaci se klient od lékaře dozví veškeré potřebné informace.

Na vaše přání nebo v případě ošetření větších ploch se zákrok provádí při lokálním znecitlivění. Pacient není po zákroku nijak omezen v běžných aktivitách a může se ihned vrátit do práce. Doporučujeme chránit pleť krémem s vysokým UV faktorem / 50+/, nenavštěvovat solarium ani saunu.

Objednat se na bezplatnou konzultaci